Firkáktól hemzseg a matekfüzeted? Úgy érzed, tele van a fejed képekkel, amiket muszáj kiadnod magadból? Sajátosan látod a világot és képes vagy a jelenségek mögé nézni? Zöld a hajad? Alighanem kreativitással fertőződtél, amire jelenleg még nem létezik hatásos gyógymód, de a képzőművészet segíthet, hogy rátalálj a saját utadra!
Ha középfokú művészeti képzésben (művészeti szakgimnáziumban) tervezed nyolcadik után a továbbtanulást, akkor érdemes időben elkezdeni a felkészülést. Ebben nyújt segítséget táborunk. Nem állítjuk, hogy egy hét alatt fel tudunk készíteni a sikeres középiskolai felvételire, de hasznos tanácsokkal, feladattípusokkal, technikai, esztétikai tanácsokkal segíthetjük a felkészülést. A festő, szobrász, ötvös, grafikus, mozgókép-és animációtervező, fotó szakok iránt érdeklődőknek segítünk a felvételiken előforduló feladattípusok megismerésével, gyakorlásával. Megmutatjuk, hogy hogyan kezdj hozzá egy csendélet elkészítéséhez, legyen az akár természeti, vagy mesterséges formák alkotta kompozíció.
Megmutatjuk, hogyan érdemes ötleteket gyűjteni egy kreatív rajzi/festési feladat elkészítéséhez, milyen eszközök, rajzi trükkök segíthetik a munkád. A portfólió (mappa) összeállításában is hasznos tanácsokat adhatunk arra nézve, hogy milyen munkákat érdemes a rajzi felkészültséged, ötletességed bemutatásához összeválogatnod (és mi az amit inkább ne).
Ha már jársz valahová előkészítőre, akkor is hasznos lehet táborunk, hiszen remek társaságban, inspiráló erdei, vízparti környezetben gyűjthetsz élményanyagot a rajzi munkáidhoz és rajzi munkákat a további élményekhez.
Ha művészeti egyetem felvételijére készülsz, abban is segítségedre lehetünk. A kreatív szakmai feladatokra való felkészülésben ugyanúgy, mint a digitális portfólió összeállításában. Művészeti egyetemeken tanuló diákoktól hallgathatsz személyes tapasztalatokat, élménybeszámolót.
Aki felkészít titeket a MŰVÉSZLÉTRE, A VILGMINDENSÉGRE ÉS MINDENRE nem más, mint kiváló tanárunk, Sinka Péter.